jump to search

Transforming Tobacco

Produkty o potencjalnie mniejszej szkodliwości mają szansę stać się alternatywą dla dorosłych palaczy, potencjalnie ograniczając szkody zdrowotne spowodowane paleniem tytoniu.

Ostatnie lata to jeden z najbardziej dynamicznych okresów w historii branży tytoniowej. Zmieniające się realia społeczne oraz rozwój technologiczny umożliwiły transformację przemysłu tytoniowego, w której aktywnie uczestniczy Grupa British American Tobacco.  Dziś portfolio Grupy BAT obejmuje szereg innowacyjnych produktów o potencjalnie zmniejszonym ryzyku, w tym: papierosy elektroniczne, produkty do podgrzewania tytoniu, tytoń do żucia i inne beztytoniowe produkty nikotynowe, dostępne obecnie na 39 rynkach na całym świecie.

Od 2012 roku Grupa British American Tobacco zainwestowała w rozwój produktów o potencjalnie mniejszej szkodliwości 2,5 mld dolarów. Na całym świecie działalność badawczo-rozwojową dla Grupy BAT prowadzi ponad 1500 naukowców, którzy skupiają się głównie na opracowywaniu i rozwijaniu nowatorskich produktów tytoniowych i nikotynowych – produktów, które będą odpowiadać zróżnicowanym potrzebom konsumentów.

Polska jest jednym z kluczowych rynków globalnej strategii transformacji branży tytoniowej. W 2015 roku BAT zainwestował w Grupę CHIC - lidera polskiego rynku papierosów elektronicznych z własną fabryką, centrum badawczo-rozwojowym i siecią punktów sprzedaży detalicznej eSmoking World. Dzięki glo™ BAT jest jedyną firmą w Polsce oferującą całą gamę produktów nowej generacji - zarówno papierosy elektroniczne, jak i urządzenia do podgrzewania tytoniu.

Technologia podgrzewająca tytoń

Większość toksycznych substancji w dymie papierosowym powstaje w wyniku rozkładu tytoniu podczas jego spalania.

glo to urządzenie, które podgrzewa tytoń do około 240°C.  Podczas jego użytkowania nie dochodzi do procesu spalania, dzięki czemu emisja substancji toksycznych została zmniejszona o 90-95 proc. w porównaniu do tradycyjnych papierosów*. Dodatkowo glo nie zostawia popiołu i generuje mniej zapachu niż tradycyjne papierosy**.

glo™ zostało zaprojektowane w Wielkiej Brytanii, a w jego rozwój zostało zaangażowanych ponad 100 ekspertów z pięciu kontynentów. Więcej informacji o zasadach działania podgrzewaczy do tytoniu z serii gloTM znajduje się na stronie: https://glo.pl/ 

Papierosy elektroniczne

Papierosy elektroniczne określane również jako e-papierosy lub elektroniczne systemy dostarczania nikotyny to urządzenia zasilane baterią, w których podgrzewany płyn (tzw. e-liquid) jest następnie wdychany przez użytkownika. Większość liquidów, oprócz nikotyny, zawiera w swoim składzie wodę, glikol propylenowy, glicerynę oraz substancje zapachowe i smakowe.

Podobnie jak w przypadku tytoniu podgrzewanego, aerozol wdychany przez użytkownika e-papierosów wykazuje mniejszy poziom szkodliwych substancji w porównaniu do dymu uwalnianego podczas palenia klasycznych papierosów.

Globalną marką papierosów elektronicznych od British American Tobacco jest Vype.

Przejrzystość i światowej klasy badania naukowe

Koncern przykłada bardzo dużą wagę do właściwego prowadzenia i przejrzystości całej swojej działalności, w tym w obszarze prac badawczo-rozwojowych.

Przejrzystość badań naukowych ma w tym podejściu kluczowe znaczenie. Szczegółowe informacje na temat programu badań naukowych realizowanego przez koncern znajdują się na specjalnej stronie pod adresem www.bat-science.com. Wyniki badań naukowych są przekazywane do czasopism publikujących recenzje specjalistów z branży, a naukowcy licznie uczestniczą w najważniejszych międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach.

* Porównanie dymu referencyjnego papierosa 3R4F (około 9mg substancji smolistych) i pary z tytoniu podgrzewanego w urządzeniu gloTM pod kątem 9 toksycznych substancji z listy WHO **Podgrzewa tytoń bez spalania. W porównaniu do tradycyjnie palonych papierosów. Nie znaczy to, że produkt jest mniej szkodliwy niż inne produkty tytoniowe.
max
large
medium
small
mobile