BAT w Polsce

Grupa BAT rozpoczęła działalność w Polsce w 1991 roku.

Na polskim rynku do Grupy BAT należą cztery spółki: spółka BAT zajmująca się działalnością dystrybucyjno-marketingową z siedzibą Warszawie, BAT DBS Poland Sp. z o.o. – niedawno powstała spółka, która zajmuje się dostarczaniem usług cyfrowych dla BAT w zakresie cyberbezpieczeństwa, marketingu, analiz danych, IT oraz szeroko pojętego zarządzania łańcuchem dostaw, spółka BAT w Augustowie o charakterze produkcyjnym oraz CHIC Group. Grupa CHIC – lider polskiego rynku papierosów elektronicznych z własną fabryką, centrum badawczo-rozwojowym eSmoking Institute w Poznaniu i siecią punktów sprzedaży detalicznej eSmoking World – została częścią Grupy BAT w 2015 roku.

Fabryka BAT w Augustowie jest jednym z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy BAT na świecie. Dzięki ciągłym inwestycjom fabryka dynamicznie się rozwija i należy do najnowocześniejszych w Unii Europejskiej. Dzięki rozbudowie fabryki w 2017 roku wydajność produkcyjna zakładu zwiększyła się o 50%. Obecnie fabryka produkuje rocznie ok. 50 miliardów sztuk papierosów, w tym 75% produkcji jest przeznaczona na eksport i trafia na ok. 50 rynków na świecie. Pod względem wielkości, to drugi największy zakład produkcyjny Grupy BAT na świecie.

Z kolei należąca do BAT fabryka płynów do papierosów elektronicznych eSmoking Liquids jest zlokalizowana pod Wrocławiem. Część produkcji trafia również na rynki zagraniczne.

max
large
medium
small
mobile