BAT w Polsce

Firma British American Tobacco rozpoczęła działalność w Polsce w 1991 roku.

Na polskim rynku do Grupy BAT należą trzy spółki: spółka BAT z siedzibą w Warszawie zajmująca się działalnością dystrybucyjno-marketingową, spółka BAT w Augustowie o charakterze produkcyjnym oraz CHIC Group, spółka zarządzająca największą siecią dystrybucji i sprzedaży papierosów elektronicznych w Europie (eSmoking World), fabryką płynów do papierosów elektronicznych w Ostrzeszowie (eSmoking Liquids) oraz nowoczesnym centrum badań i rozwoju eSmoking Institute, zlokalizowanym w Poznaniu.  

Fabryka BAT w Augustowie jest jednym z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy BAT na świecie. Dzięki ciągłym inwestycjom fabryka dynamicznie się rozwija i należy do  najnowocześniejszych w Unii Europejskiej.

Tylko w ciągu trzech lat w rozwój fabryki w Augustowie zainwestowano ok. 650 mln zł. Dzięki rozbudowie wydajność produkcyjna zakładu zwiększyła się w tym czasie o 50%. Obecnie fabryka produkuje rocznie ok. 50 miliardów sztuk papierosów, w tym 75% produkcji jest przeznaczona na eksport i trafia na ok. 50 rynków na świecie. Pod względem wielkości, to drugi największy zakład produkcyjny Grupy BAT na świecie. 

Należąca do BAT fabryka płynów do papierosów elektronicznych eSmoking Liquids jest zlokalizowana pod Wrocławiem. Część produkcji trafia również na rynki zagraniczne.

max
large
medium
small
mobile