Poznajcie nasz zespół zarządzający

Polska jest jednym z największych rynków, który należy do klastra Europy Północno-Centralnej (Central Europe North - CEN) BAT. Nasz zespół zarządzający tworzą:

Asli Ertonguc

ASLI ERTONGUC

COUNTRY MANAGER POLAND & BALTICS

Dołączyła do BAT w 2002 jako Brand Manager w Turcji. Od tego czasu zajmowała różne stanowiska w działach SP&I, TM&D i Brand Marketingu w Turcji, by potem objąć kluczowe role w londyńskiej centrali BAT, takie jak Regional Head of Trade EEMEA, Head of Brands EEMEA. Następnie objęła funkcję dyrektor ds. Marketingu na rynkach Europy Południowo-Centralnej w Rumunii. Od czerwca 2018 roku pełniła funkcję Area Marketing Director (najpierw w klastrze DACH, który następnie rozszerzył się na Europę Północno-Centralną - CEN). Od 1 lipca 2021 roku objęła stanowisko General Manager na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Asli odegrała kluczową rolę w transformacji BAT wspierającej strategię A Better Tomorrow (Lepsze Jutro). Przewodziła transformacji firmy w regionie CEN w zakresie badań konsumenckich oraz digital marketingu. Wniosła ogromny wkład we wzmocnienie portfolio produktów tradycyjnych jak i znacząco przyczyniła się do rozwoju produktów nowych kategorii. Pod jej kierownictwem marka Vuse osiągnęła najwyższe w historii wyniki na wszystkich kluczowych rynkach, produkty modern oral osiągnęły wzrost na wszystkich rynkach, a podgrzewacze tytoniu marki glotm zostały wprowadzone na rynek niemiecki i polski.

Piotr Stefaniak

PIOTR STEFANIAK

HEAD OF FINANCE, POLAND & BALTICS

W ciągu 13 lat kariery w BAT odpowiadał za różne obszary finansów, w tym na takich stanowiskach jak Planning & Reporting Manager oraz Head of Commercial Finance. W 2017 roku objął odpowiedzialność za obszar finansów komercyjnych BAT w obszarze Europy Środkowo-Północnej (NCEA). Obecnie sprawuje rolę Head of Finance na Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Marcin Mielcarz

MARCIN MIELCARZ

BALTICS COUNTRY MANAGER

Rozpoczął karierę w BAT w 2004 roku na programie managerskim. W kolejnych latach konsekwentnie obejmował nowe obszary odpowiedzialności w zarządzaniu sprzedażą – od managera regionalnego po dyrektora kanału key accounts. Od 2015 roku pełnił rolę dyrektora sprzedaży na Polskę. W latach 2019-2021 roku zarządzał obszarem retail w CHIC Group, spółce należącej do Grupy BAT od 2016 r. W 2020 roku dołączył do zarządu spółki BAT w Warszawie. Od 2022 roku obejmuje funkcję Baltics Country Manager.

Tamas Várgek

TAMAS VÁRGEK

HEAD OF TRADE POLAND

Rozpoczął pracę w BAT w 2007 r. na programie managerskim na Węgrzech. Zdobywał międzynarodowe doświadczenie w obszarze marketingu na rynku węgierskim i chorwackim, a później w krajach Europy Centralnej. Następnie został dyrektorem sprzedaży w Serbii. Od 2018 roku zarządzał obszarem planowania strategicznego i analiz w Polsce jako Area Head of Strategic Planning & Insights. W 2019 roku objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży na Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię

Roman Jamiołkowski

ROMAN JAMIOŁKOWSKI

HEAD OF REGULATORY ENGAGEMENT

Rozpoczął karierę w BAT w 2005 roku jako stażysta. Po 3 latach spędzonych w BAT, zdecydował się kontynuować karierę poza strukturami firmy i rozpoczął przygodę w sektorze finansowo-energetycznym, gdzie zdobył bogate doświadczenie w mocno regulowanym biznesie. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku relacji zewnętrznych i komunikacji korporacyjnej. Ponownie dołączył do BAT w marcu 2020 r. na stanowisku Head of Regulatory Engagement na Polskę i Litwę, Łotwę i Estonię.

Andrzej Kornatowski

ANDRZEJ KORNATOWSKI

HEAD OF LEGAL POLAND & BALTICS

Pracę w BAT rozpoczął w 2000 roku. W 2010 roku został dyrektorem działu prawnego spółki BAT w Polsce. W 2017 roku objął funkcję dyrektora ds. prawnych oraz przeciwdziałania nielegalnemu handlu w całym obszarze Europy Środkowo-Północnej (NCEA). Obecnie sprawuje rolę Head of Legal na Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Bożena Soberka

BOŻENA SOBERKA

HEAD OF HR POLAND & BALTICS

Dołączyła do BAT w 2004 roku i od tego czasu pełniła różne role w obszarach zarządzania talentami, wynagrodzeniami oraz HR biznes partneringu. Zdobywała międzynarodowe doświadczenie jako HR Business Partner odpowiedzialny za rynek Szwecji i Norwegii, a od 2016 roku wspierała strategicznie polską organizację marketingową. Poprzednio Senior HR Business Partner dla Northern Central Area, a obecnie Dyrektor HR dla Polski i krajów bałtyckich.

Małgorzata Rynkiewicz

MAŁGORZATA RYNKIEWICZ

HEAD OF ACTIVATION POLAND & BALTICS

Dołączyła do BAT w 2016 roku jako Consumer Insights Manager. Była odpowiedzialna za przygotowanie oraz interpretację jakościowych i ilościowych danych konsumenckich dla kluczowych marek BAT. W maju 2017 roku awansowała na stanowisko Senior Consumer Insights Manager, a niedługo potem objęła kluczową rolę we wprowadzeniu glotm na rynkach regionu Europy Środkowo-Centralnej. W lutym 2019 r. dołączyła do zespołu aktywacji marketingowych jako Senior Consumer Activation Manager. Obecnie zarządza obszarem aktywacji marketingowych dla Polski oraz Litwę, Łotwę i Estonię.

Paweł Burakiewicz

PAWEŁ BURAKIEWICZ

DBS MANAGER

Karierę w BAT rozpoczął w fabryce BAT w Augustowie jako Kierownik Poziomu Usług IT w 2014 roku. Obejmował kolejne funkcje związane z obszarem IT i technologii informacyjnych. Odpowiadał za usługi, infrastrukturę czy nowe projekty wspierające wzrost mocy produkcyjnych fabryki. Od stycznia 2020 roku zarządza działem IT w sieci detalicznej należącej do BAT na rynku polskim i niemieckim. W sierpniu 2021 roku dołączył do zespołu zarządzającego w Warszawie jako Digital Business Solutions Manager w obszarze Europy Północno-Środkowej (CEN).

max
large
medium
small
mobile