Produkty o potencjalnie mniejszej szkodliwości

Produkty o potencjalnie mniejszej szkodliwości mają szansę stać się alternatywą dla dorosłych palaczy, potencjalnie ograniczając szkody zdrowotne spowodowane paleniem tytoniu.

Dziś portfolio Grupy BAT obejmuje szereg innowacyjnych produktów o potencjalnie zmniejszonym ryzyku, w tym: papierosy elektroniczne, produkty do podgrzewania tytoniu, saszetki nikotynowe, dostępne obecnie na ponad 30 rynkach na całym świecie.

W 2015 roku częścią Grupy BAT w Polsce została Grupa CHIC - lider polskiego rynku papierosów elektronicznych z własną fabryką, centrum badawczo-rozwojowym i siecią punktów sprzedaży detalicznej eSmoking World.

BAT jest jedyną firmą w Polsce, które oferuje całą gamę produktów nowej generacji - zarówno papierosy elektroniczne, urządzenia do podgrzewania tytoniu (w technologii marki glo™), jak i saszetki nikotynowe.

Technologia podgrzewania tytoniu

Większość toksycznych substancji w dymie papierosowym powstaje w wyniku rozkładu tytoniu podczas jego spalania.

glo™ to urządzenie, które podgrzewa tytoń do około 240°C.  Podczas jego użytkowania nie dochodzi do procesu spalania, dzięki czemu emisja substancji toksycznych została zmniejszona. w porównaniu do tradycyjnych papierosów1*. Dodatkowo glo™ nie zostawia popiołu i generuje mniej zapachu niż tradycyjne papierosy*2*.

glo™ zostało zaprojektowane w Wielkiej Brytanii, a w jego rozwój zostało zaangażowanych ponad 100 ekspertów z pięciu kontynentów. Więcej informacji o zasadach działania podgrzewaczy do tytoniu z serii glo™ znajduje się na stronie: https://glo.pl/ 

Papierosy elektroniczne

Papierosy elektroniczne określane również jako e-papierosy lub elektroniczne systemy dostarczania nikotyny to urządzenia zasilane baterią, w których podgrzewany płyn (tzw. e-liquid) jest następnie wdychany przez użytkownika. Większość liquidów, oprócz nikotyny, zawiera w swoim składzie wodę, glikol propylenowy, glicerynę oraz substancje zapachowe i smakowe.

Podobnie jak w przypadku tytoniu podgrzewanego, aerozol wdychany przez użytkownika e-papierosów wykazuje potencjalnie mniejszy poziom szkodliwych substancji w porównaniu do dymu uwalnianego podczas palenia klasycznych papierosów.

Globalną marką papierosów elektronicznych od BAT jest Vuse.

Saszetki nikotynowe

W ostatnich latach na rynku pojawiła się innowacyjna kategoria produktów doustnych w postaci saszetek nikotynowych. Są to produkty wolne od dymu tytoniowego, które stanowią nowoczesną, mniej szkodliwą alternatywę dla palenia. W odróżnieniu od tradycyjnego skandynawskiego snusu saszetki nie zawierają w swoim składzie tytoniu, tylko wysokiej czystości nikotynę.

Saszetkę umieszcza się między dziąsłem a górną wargą, zwykle na około trzydzieści minut. W ten sposób uwalniania jest nikotyna, która przez błonę śluzową jamy ustnej zostaje wchłonięta przez organizm.

Dostępne na polskim rynku saszetki Velo są flagowym produktem BAT w kategorii produktów doustnych (tzw. modern oral). Nikotynowe saszetki marki Velo mają biały kolor i znajdują się w sprzedaży na ok. 30 rynkach na całym świecie.

1Porównanie dymu referencyjnego papierosa 3R4F (około 9mg substancji smolistych) i pary z tytoniu podgrzewanego w urządzeniu gloTM pod kątem 9 toksycznych substancji z listy WHO **Podgrzewa tytoń bez spalania. W porównaniu do tradycyjnie palonych papierosów. Nie znaczy to, że produkt jest mniej szkodliwy niż inne produkty tytoniowe

2Przejrzystość badań naukowych ma w tym podejściu kluczowe znaczenie. Szczegółowe informacje na temat programu badań naukowych realizowanego przez koncern znajdują się na specjalnej stronie pod adresem www.bat-science.com. Wyniki badań naukowych są przekazywane do czasopism branżowych publikujących recenzje ekspertów, a naukowcy licznie uczestniczą w najważniejszych międzynarodowych konferencjach i wydarzeniach.

max
large
medium
small
mobile